Вівторок, 14.08.2018, 12:17
Вітаємо Вас
Реєстрація | Вхід


Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Новини профспілкового життя [29]
Разом до здоров'я [4]
Шкільні новини [1]
Районна школа лідерів учнівського самоврядування "Тріумф" [1]
Інтелектуальна гра "Дебати" [1]
Фестиваль-конкурс учнівських проектів самоврядування "Ми віримо в гарне майбутнє" [1]
Національно-патріотичне виховання [3]
Пошук
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Головна » Архів матеріалів

Кожна працююча людина підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими в Україні є, наприклад, видобуток вугілля або будівництво, і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг. Загибель працівника – це не тільки втрата для суспільства, а й втрата для його рідних, а особливо – дітей. Сім’я є найважливішим інститутом у розвитку і вихованні дитини, а здорова і повна родина – запорука стабільності будь-якого суспільства та держави.

Станом на 1 січня 2010 року на обліку у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України перебувають 7808 дітей, що стали сиротами внаслідок загибелі батьків на виробництві, в тому числі 162 дитини є сиротами без обох батьків. Залишаючись без батьків та не маючи достатнього життєвого досвіду діти-сироти стають емоційно незахищеними. Це ускладнює їх життєдіяльність та взаємодію з навколишнім світом, що призводить до негативних тенденцій у суспільстві. Держава при цьому витрачає значні фінансові та організаційні ресурси для повернення таких соціально-неадаптованих дітей до нормального життя, їх соціалізації.

 

Звернення
Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду до центральних і місцевих органів виконавчої влади, , Ради міністрів АРК, органів місцевого самоврядування, об’єднань роботодавців та профспілкових організацій, ЗМІ, керівників та працівників підприємств, установ і організацій України з нагоди проведення Всеукраїнської акції «Охорона праці очима дітей»

У світі, за даними Міжнародної організації праці, кожного дня на виробництві гинуть 5000 людей, на рік – 2 мільйона, травмуються 270 мільйонів, іще 160 мільйонів отримують професійні захворювання різної тяжкості. І на такі страшні цифри не можна не звертати уваги.

В Україні у першому півріччі 2010 року порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість травмованих на виробництві зменшилась на 4%, а кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком – на 6%. Проте незважаючи на стійку тенденцію до зниження рівня виробничого травматизму, в т.ч. зі смертельними наслідками, він залишається ще досить високим порівняно з країнами Європи.  

За статистикою, більше 70% нещасних випадків відбуваються через недостатню обізнаність працівників про безпечні методи роботи або через нехтування елементарними нормами власної безпеки. Тому культура охорони праці є основною складовою запобігання нещасним випадкам, оскільки сприяє підвищенню загальної поінформованості про небезпеки та ризики на робочому місці та обізнаності про те, як  їм можна запобігти.

З метою привернення уваги суспільства до проблем особистої безпеки на виробництві та необхідності формування змалку культури охорони праці Держгірпромнагляд за підтримки Федерації профспілок України та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України ініціювали проведення з 1 по 30 листопада 2010 року Всеукраїнської акції «Охорона праці очима дітей».

Залучення творчого потенціалу дітей до проблем охорони праці підвищить відповідальність батьків за свою власну безпеку та сприятиме вихованню у дитини свідомого ставлення до безпечного поводження на робочому місці, а також підвищить її обізнаність щодо права на безпечні та здорові умови праці.

Головною метою заходу є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до важливості усунення або досягнення мінімально можливого рівня виробничих ризиків, формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці. 

Девіз акції: «Безпечна праця батьків – моє щасливе майбутнє!».

У рамках акції передбачається проведення конкурсів дитячої творчості, зокрема, конкурсів дитячих малюнків, творів (есе), конкурсу серед дитячих телестудій на найкращий дитячий соціальний ролик на тему безпеки праці; проведення відкритих уроків, екскурсій-оглядів безпечних технологій виробництв серед учнів та студентів шкільних, професійно-технічних та вищих закладів освіти; висвітлення матеріалів акції в ЗМІ.

Дитячі малюнки будуть розміщені на робочих місцях батьків, в громадських місцях (транспорті), опубліковані на сайті Держгірпромнагляду та сайтах соціальних партнерів. Найкращі дитячі соціальні ролики – переможці транслюватимуться на каналах центрального і місцевого телебачення, на моніторах, встановлених у громадському транспорті та в інших громадських місцях.

Організатори переконані, що дитяча творчість – це величезний резерв для ефективної профілактики травматизму, оскільки вона може бути одним із найбільш масових та дієвих засобів наочної пропаганди безпечної поведінки для всіх працюючих батьків.

(Інформація підготовлена в рамках проведення Всеукраїнської акції

"Охорона праці очима дітей”)

 

Підготував методист ЗСО РМК

відділу освіти Новосанжарської РДА

Олександр Кульчинський

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 1209 | Додано: metodist | Дата: 22.11.2010 | Комментарі (0)

4 листопада 2010 року в приміщенні Будинку дитячої і юнацької творчості відбувся традиційний Ярмарок професій , в якому взяли участь близько 100 учнів шкіл району.

      Представники Полтавського професійно – технічного училища № 17 , Полтавського вищого професійного училища імені О.Чепіги , Полтавського професійного ліцею сфери послуг ,  Решетилівського художнього професійного ліцею.

 

      Ярмарок професій проведено в рамках виконання районної Програми професійної орієнтації учнівської молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей , з метою інформаційно – консультаційної та профорієнтаційної роботи серед випускників шкіл.

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 341 | Додано: metodist | Дата: 22.11.2010 | Комментарі (0)

Відповідно до Положення про проведення обласної  виставки- конкурсу дитячого малюнка "Професія моєї мрії” , з метою популяризації серед широкого кола дітей та підлітків професій та спеціальностей, актуальних на ринку праці регіону, надання профорієнтаційної допомоги у свідомому професійному самовизначенні  проведено районний етап конкурсу. На конкурс – виставку подано малюнки  учнів 18  шкіл та вихованців  Новосанжарського Будинку дитячої та юнацької творчості у трьох вікових категоріях і номінаціях "Живопис”,” Графіка”, "Декоративно ужиткове мистецтво”.

 Переможцями та призерами районного етапу виставки - конкурсу дитячого малюнка "Професія моєї мрії” стали:

                                     Номінація "Декоративно – ужиткове мистецтво”

 ІІ вікова категорія:

переможець -  Масюк  Олександра – Новосанжарський Будинок дитячої і юнацької творчості ;

призери – Красільна Тетяна - Новосанжарський Будинок дитячої і юнацької творчості;

                Світличний Олександр – Лелюхівська зош.

                                   Номінація " Графіка”

 ІІІ вікова категорія :

переможець – Захаренко Тарас – Полузірська зош;

призери – Білич Василь – Шедіївська зош;

               Свириденко Петро – Сухомаячківська зош.

                                    Номінація " Живопис "

 І  вікова категорія : 

переможець -  Двірник Тетяна – Малоперещепинська зош;

призери – Пилипенко Наталія – Нехворощанська зош;                                                     

                Коцюба Володимир – Малоперещепинська зош;

                Кропова Ліза – Нехворощанська зош.

 ІІ  вікова категорія : 

переможець – Інковцов Павло – Пологівська зош;

призери – Сонник Антон – Новосанжарський НВК;

                Вісич Максим – Новосанжарський БДЮТ;

                Шаравара Сергій – Малоперещепинська зош;

                Сенченко Назар – Драбинівська зош.

 ІІІ  вікова категорія : 

переможець – Тищенко Анна – Маячківська зош;

                       Вісич Сергій – Новосанжарський БДЮТ;

призери – Лужанська Валерія – Великокобелячківська зош;

                Васюта Андрій – Супротивнобалківська зош;

                Заріцький Василь – Зачепилівська зош;

                Борисенко Марина – Пристанційнівська зош;

                Олійник Іванна – Кустолівська зош.

 

             Оригінали робіт, які зайняли перші місця у кожній номінації відповідно до вікових категорій, надіслані для участі в обласному етапі виставки – конкурсу.

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 1298 | Додано: metodist | Дата: 22.11.2010 | Комментарі (0)

20 жовтня відбулося перше заняття з молодими спеціалістами на тему: "Особливості етапу стажування в процесі становлення молодого учителя”. Інструктивно – методичний семінар проходив на базі трьох закладів: Кунцівської, Старосанжарської ЗОШ та Новосанжарського ДНЗ №2. У семінарі взяли участь молоді спеціалісти, наставники, методист, який веде питання роботи з молодими спеціалістами. У рамках семінару учасниками відвідано відкриті уроки, виховний захід. Наставники обмінялися досвідом роботи з молодими колегами.

Прикріплення:
Категорія: | Переглядів: 386 | Додано: metodist | Дата: 22.11.2010 | Комментарі (0)
« 1 2 ... 65 66 67